GIC S*Tassfarmen´s Napolion

 


Nappe är utnämnd till en delad 2:a plats över Östkattens Årskatter - juniorer! [se länk]
Han är även utnämnd på SVERAKS lista över Årskatter 2007 som 1a i Grupp 1 [se länk]

 

101002  Östkatten                                                                        CAP    
081109 Stockholms kattklubb            Anne Paloluoma-Sundholm  GRAND INTERNATIONELL CHAMION NOM    
081019 Speed Cat                            Lone Lund                           CAGCIB    
081011 BIK Tibro                              Ulrika Olsson                       CAGCIB    
081005 Österkatten Norrköping          Annelie Persson                  CAGCIB    
   
   
081004 Österkatten Norrköping          Nancy Dodds                      CAGCIB  NOM
   
080906 Mellansvenska kattklubben    Pia Nyman                          CAGCIB    
080824 Mälarkatten                          Sirpa Linelöf                        CAGCIB    
080726 Telemark Raskattklubb          Maude Olsson                    CAGCIB    
080725 Telemark Raskattklubb          Åse Nissen                         INTERNATIONELL CHAMPION BIV-T NOM    
080504 Amica Kattklubb                                                             CACIB NOM    
080330 Jönköping                            Ulrika Olsson                       CACIB NOM    
080224 Östkatten                            Maude Olsson                      CHAMPION    
080203 Järva Kattklubb                    Anne-Gro Edström                CAC    
080126 Nerikes Kattklubb                 Lone Lund                           CAC    
071110 Stockholms kattklubb           Pia Nyman                           EX 2    
071013 Billingebyggdens Kattklubb   Lee Selassa                         EX 1 NOM    
071006 Östkatten                            Jörgen Billing                        EX 1    
070904 Mellansvenska Kattklubben   Britt-Maria Johansson           EX 1 NOM    
070804 Mälarkatten                         Eiwor Andersson                  EX1 NOM DOMARENS BÄSTA MCO    
070729 Järva Kattklubb                    Karina Bjuran                       EX 2    
070609 Linköpings Kattklubb            Karina Bjuran                       EX 1 BIV-T    
     
 DE *Sequaya´s Fighter
     
 100703 Calmare Kattklubb               Anne Köhln                    klass 11    EX 1    
 100509 DackeKatten                       Lone Lund                      klass 11    EX 1 BIV-T NOM  BEST IN SHOW    
 100403 Birka Kattklubb                   Judith                             klass 12    EX 1 BIV-T    
 100314 SK                                     Anette Engvall                 klass 12    EX 1 BIV-T NOM  BEST IN SHOW    
 100228 ÖstKatten                           Aliosha Romero              klass 12    EX 1 BIV-T NOM    
100227 ÖstKatten                           Annelie Persson              klass 12    EX 1 BIV-T    
     
     
     
 S*Tassfarmen´s Blaze
     
100509 DackeKatten                    Berta Nemcov´a                 klass 7        CACIB    
100403 Birka Kattklubb                Ase Nissen                        klass 7        CACIB    
100314 SK                                  Luigi Comorio                     klass  9       CHAMPION    
100228 ÖstKatten                        Maud Olsen Johansson      klass  9       CAC    
100227 ÖstKatten                        Annelie Persson                klass   9      CAC NOM    
091108 SK                                  Anette Engvall                   klass  11      EX 1    
091018  Ostfoldkatten Norge        Henry Hornell                     klass  11      EX 1
091017  Ostfoldkatten Norge        Raymond A Saetre             klass  11      EX 1 BIV-T
091010 BIK                                 Charles  Spijker                 klass  11      EX 1 BIV-T
090913 Gestrica Kakklubb           Maude Olsen                     klass  11      EX 1
090912 Gestrica Kattklubb           Kristina Rautio                   klass  11      EX 1    
090906 Borås Katten                   Jannick Renault                 klass  12      EX 1 BIV-T NOM    
090905 MSK                               Lone Lund                         klass  12      EX 1    
090802 KKOJ                              Marjatta Koskenkangas     klass   12      EX 1 BIV-T    
090719 Järva Kattklubb                Marjatta Koskenkangas      klass  12      EX1  BIV-T    
090627 Calmare Kattklubb           Satu Hämäläinen                klass  12      EX 1    
     
IC (N)Merridancers Soraya
 
091018 Ostfoldkatten Norge         Henry Hornell                   klass 7    INTERNATIONELL CHAMPION
091017 Ostfoldkatten Norge         Raymond A Saetre           klass 7    CACIB
091010 BIK                                 Charles  Spijker               klass 7    CACIB
090913 Gestrika Kattklubb           Maude Olsen                   klass  9   CHAMPION
090912 Gestrica Kattklubb           Kristina Rautio                 klass  9    CAC
090906 BoråsKatten                    Jannick Renault               klass  9    CAC
090905 MSK                               Lone Lund                       klass  9    EX 2    
090802 KKOJ                              Marjatta Koskenkangas   klass 11    EX 1    
090719 Järva Kattklubb                Marjatta Koskenkangas    klass 11   EX 1    
090627 Calmare Kattklubb           Satu Hämäläinen              klass 11   EX 1    
090607 Nerikes Kattklubb            Charles  Spijker                klass 11   EX 1    
090524 Linköpings Kattklubb        Pia Nyman                      klass 11   EX 1 BIV-T    
090523 Linköpings Kattklubb        Jörgen Billing                   klass 11   EX 1    
090502 SpeedCat                        Veikko Saarela                klass 11   EX 1    
090419 Klösets kattklubb             Charles Spijker                klass 12   EX 1    
090418 Klösets kattklubb             Eva Porat                        klass 12   EX 1 BIV-T NOM    
 S*Tassfarmen´s Cassi Supreme
     
101002 Östkatten                                                                klass12        EX 1    
   
   
   
   
   
   
 
  CH S*Country Dream´s Sarafina
                                                                                                                                                                  
090719  Järva Kattklubb            Marjatta Koskenkangas     CHAMPION    
081011 BIK Tibro                      Kristina Rautio                   EX 2    
081005 Östkatten Norrköping     Britta Busse                      CAC    
081004 Östkatten Norrköping     Annika Billing                    EX 2
   
080906  Mellansvenska kattklubben Olga Sizova                 CAC    
080824  Mälarkatten                   Eva Porat                         EX 1    
080608  Nerikes kattklubb           Hanna Jensen                  EX 1    
080510  Speedcat                      Fabrice Calme                  EX 1 NOM    
080504  Amica Kattklubb                                                   EX1    
080330  Jönköping                     Ulrika Olsson                    EX 3 DOMARENS FAVORIT    

"